Size bir telefon kadar yakınız
0 507 685 53 53
Dil Seçin
trende

Kokteyl Organizasyonu | İstanbul Organizasyon Şirketi

05.11.2023
73 görüntülenme
Kokteyl Organizasyonu | İstanbul Organizasyon Şirketi

Kokteyl Organizasyonu

Kokteyl Organizasyonu Fiyatları

Kokteyl organizasyonu; Kurumsal kutlamalar ve organizasyonlar iki türlü yapılır. Yılda bir kutlanan resmi bayramlar ve yenilikler aşamasında var olan güzellikleri kutlamak amacı ile kokteyl ikramları yapılır. Türkiye genelinde aynı standartlarda düzenlenir ve yapılan işin maiyetine göre bazen gösterişli bazen de sade organizasyonlar yapılarak açılışlar yapılarak atlatılır. Sade görenlerde bir kurdele bir makas yeterli olurken, gösterişli açılışlar masa sandalye ilavesiyle başlar, yemekli olur, ses sistemi ve müzikle çeşitlenir, ünlü sanatçılar dahil olur, havai fişekler, kokteyller derken uçak helikopter gösterileriyle devam eder gider. Kokteyl organizasyonu genelde iş amaçlı olarak düzenlenen organizasyonlardır.

İçindekiler

Kokteyl Organizasyonu Kategorisinde Neler Var?

Bu gibi kokteyl organizasyonu faaliyetlerinde neler yapılabileceğini merak ediyorsanız firmamızı arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Makalemizde sizlere yaptığımız işlerden bazılarını açıklayalım.

Eğlence Organizasyonları

Eğlence günleri kişisel ve genel olarak düzenlenen bir etkinlik olup ekonomik olarak bireyler ve toplumun sevindirici bir durumu veya özel bir günü kutlama maksadıyla yapılır. Kurumsal organizasyonlarda olduğu gibi ekonomik duruma göre değişiklik göstererek aşamaları değişir. Bazen sadece kokteyl sunularak son bulur, bazen de fantastik hayaller ve finans durumuna göre organizasyon son bulur.

Doğum Günü Organizasyonları

Doğum günü kutlamaları ve eğlenceleri yılda bir kez yapılır. Kutlama yapmayan ve gününü umursayanlar olmasına rağmen, kutlama yapanlar genelde hediye ağırlıklı bir seçenek ön planda tutarlar, ancak konuklara ikram edilen bir kokteyl hep vardır, duruma ve ekonomik şartlara bağlı çeşitli gösterişli şekillerde organize edilip kutlanmaktadır.

İş Yeri Açılış Organizasyonları

Yeni açılan iş yerleri durumuna göre açılış yapmakta ve iş yerinin büyüklük, küçüklük ve gelecek davet ile protokol seçimine göre detaylar içeren bir organizasyon türüdür. Ayrıntılar ve detaylar genelde farklı şekillerde yapılır, yapılacak işe göre de değişik sade, gösterişli sonuçlar ve gösterilere sahne olabilir. Tabi ki sonuç ne olursa olsun kokteylsiz iş yeri açılışı yapılmaz.

Fuar Organizasyonları

Fuar yapılan alanlarda bütün firmaların genelde kullandığı ilk ürün broşür dağıtacak eleman ihtiyacıdır, çünkü firmalar zaten yeni ürünlerini tanıtmak için fuara katılmakta ve tek ihtiyaçları olan da budur. Fakat gelen müşteri ve misafirlerine kokteyl sunmadan göndermek istemezler, ayrıca bunları yapacak pamukçu, baloncu, sihirbaz, pandomim gösterisi, dans gösterisi ve fuar hostesi gibi değişik organizasyonlarla daha da zenginleştirmek isterler.

Piknik Organizasyonları

Kıştan ilkbahara geçiş dönemlerinde havaların ısınmasıyla çeşitli piknik organizeleri yapılarak kokteyller ikram edilerek başlanır. Bazen düğün ve şenlik havasına dönüştüğü dönemler de olur. Duruma göre piknik masası, renkli yer minderleri, kilim, pamuk şekerci, patlamış mısırcı, dondurmacı, macuncu, lokumcu, lokmacı, kahveci, vs. diğer çeşitli seyyar satıcıların bulunduğu geniş bir organizasyon ekibi ve gerekli hazırlıklar yapılmak istenerek kutlanabilir.

Yılbaşı Organizasyonları

Yıl bitimi veya yeni gelen yılı karşılamak adına düzenlenen ve çeşitli kültür anlayışı ile farklı şekillerde ilk etapta misafirlere kokteyl ikram edilerek kutlanır. Türkiye de genel olmasa da yaygın olarak Noel baba hazırlıkları yapılır, bingo oyunları oynanır, müzik dinlenir veya söylenir, sıcak leblebi ikram edilir, salep kış ayının vazgeçilmezi olur, patlamış mısır ikram edilir, kestane, kumpir derken bunları yapacak bir organizasyon ekibine ihtiyaç duyulur.

Ramazan Organizasyonları

Osmanlı dönemlerinde ramazan ayı bittikten sonra bayram ve kutlama havasında geçtiğini anlatır kitaplar hep, fakat günümüz nüfus yoğunluğu ve artan talep üzerinde ramazan ayı boyunca kutlama havasında geçmekte ve organizasyon yapılmadan atlatılabilecek bir dönem değildir. Bayramlarda belediyeler, vakıflar, kurumlar ve özel ya da büyük firmaların işçilerine kokteyl ikram ettikleri ve ramazan buyunca iftar sofraları kurmakta ve de bu sofraların kurulması organizasyon olmadan atlatılabilecek bir süreç değildir.

Düğün Ve Kına Gecesi Organizasyonları

Düğünler ve kına geceleri genelde kış aylarında kapalı salonlarda yapılmakta ve gelen misafirlere kokteyl sunulmaktadır, yaz aylarında ise çeşitli açık havalı ortamlarında yapılmakta ve organizasyon ortamı değişse de kokteyl ikramı gelen davetlilere sunulma adeti değişmemekte ve hatta daha da zenginleştirilmektedir.

Sünnet Organizasyonu

Türkiye de sünnet düğünleri, çocukların sevinmesi ve mutlu olması için çeşitli seçeneklerle zenginleştirilen bir organizasyon türüdür. Bu nedenle sünnet düğünlerinde yemek verilmesi çocuğa özel bir kıyafet giydirilerek, gelen misafirleri karşılaması Türkiye genelinde ortak örf ve adetlerimizin başında gelir.  Bu örf ve adetler sünnet düğünü boyunca aynı şekilde organizasyonla çeşitlenir ve devam eder.

Değişmez Organizasyon Sünnet Düğünü Menüsü

  • Davetli listesi hazırlanır,
  • Sünnet kınası yapılır,
  • Gelen misafirler karşılanacak ve kokteyl ikram edilecek,
  • Sünnet eğlencesi için müzik ayarlanır,
  • Sünnet yemeği hazırlanır,
  • Sünnet mevlidi okunur,
  • Sünnet konvoyu süslenir,
  • Sünnet gezisi yapılır.

Sünnet olacak çocuk veya çocuklar aileleri ve akrabaları tarafından kına yapma merasimi yapar ve düğün organizasyonu öncesi ön düğün hazırlıkları maiyetinde çocuğa kına yapılır. Hediyeler verilir.  Aile, akrabalar, komşular ve çocuklar eğlenceye dahil edilir, bir anlamda bu eğlence düğün öncesi kına gecesine benzer bir tertip ve organizasyon gibi de sayılır.

Sünnet Yemeği

Sünnet edilecek çocuk veya çocukların ailesinin ekonomik ve finans olarak kendi bütçesine göre organize ettiği ve genelde düğün havasında geçen bir eğlence türüdür. Hazırlık ilk etapta yer ve mekan seçimi yapılır. Otel, restoran, düğün salonu kiralanmışsa, kokteyl organizasyonu düzenlenir ve misafir karşılama planları yapılır, yemekli yapılacaksa, yemek menüsü hazırlanır. Sünnet mevlidi için hocadan randevu alınır, sağlık ekibi ile anlaşılır.

Sünnet düğününde yapılacak müzik organizasyonun belirlenir, sünnet olacak çocuk ve gelen arkadaşları için eğlendirecek gösteri organizasyonu tertip edilir,  çocuklar için pasta ve şeker seçimleri yapılır. Sıra sünnet olacak çocuk ve çocukların taht ve sünnet takımlarının seçimi yapılır.

Kokteyl Organizasyonu İçeriğinde Başka Neler Var?

Sünnet Gezisi ve Eğlencesi

Sünnet edilecek çocuğun veya çocukların gezdirilmesi özenle seçilir. Gezi programlarını aile yapsa da liste sünnet olacak çocuğun istekleri yönünde hazırlanır. Seçilmiş ve özenli kıyafetleri giydirilir, bütün aile büyükler, akrabalar, komşular ziyaret edilir. Ziyaretine gittiği yerde büyükler hazırladıkları veya imkanları oranında sünnet olan çocuğa değerli takılar takar, harçlık veya hediyeler verir. Sevdiği ve gitmek istediği yerlere götürülür ve kutsal mekanlara uğrayarak gezi bir anlamda son bulur.

Artık erkekliğe adım attığı söylenen çocuğa eğlence tertiplenir ve sünnet olan çocuk ve tanıdık akranları ile bir araya getirilerek çeşitli organizasyonlar yapılarak eğlendirilir. Çocuğun misafirlerine ikramlar hazırlanır, yer seçimi yapılır, pamuk şekeri, hokkabaz, palyaço gibi animasyon gösterileri yaparak eğlendirilir. Büyüklere ise hazırlanmış kokteyl çeşitleri ikram edilir ve sünnet düğünü bitmiş olur. Sünnet düğünü organizasyonu hizmetleri ile farklı eğlenceler düzenleyebilir ve unutulmaz anların tanığı olabilirsiniz.